В Україні створили 10 тисяч браслетів з «Азовсталівської» сталі
В Україні створили унікальний браслет, в основі якого остання довоєнна партія сталі з легендарного заводу «Азовсталь». Браслет постав як результат колаборації групи «Метінвест», фандрайзингової платформи United24, Міністерства цифрової трансформації, ювелірного бренду SOVA та «Нової пошти».
Цитата:
«Слово «Азовсталь» із власної назви заводу перетворилося на загальну назву – символ мужності та сили духу всього українського народу. Ми присвячуємо цей проєкт найвизначнішим людям світу – воїнам ЗСУ, а також кожному українцю, який захищає свою землю»
– зазначив віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.Чим браслет особливийЛаконічний дизайн браслетів – паракорд з вигравіюваним гербом України – розробив ювелірний дім SOVA. Через обмежений обсяг сталі виготовили 10 тисяч
браслетів.
За словами генеральної директорки ювелірного дому Людмили Сови, команда з натхненням сприйняла ідею і кожен працівник хотів бути причетним до реалізації. За 22 роки існування бренду ювелірам SOVA довелося зі сталлю працювали вперше.
Цитата:
«За три тижні вдалося втілити потужну ідею у
ювелірний виріб, який гідний стати символом незламності для всього українського народу. Прикраса мала бути універсальною — підходити як для жінок, так і для чоловіків, легко регулюватися та бути зручною для повсякденного носіння. Тому ми зупинилися саме на браслеті.
Під час втілення задуму керувались обмеженою кількістю самої сталі, яку неможливо поповнити, і великим накладом, адже такий браслет захочуть мати тисячі людей. Ми прагнули максимально раціонально використати матеріал, тому врахували це на всіх етапах виробництва — від порізки пластин до обробки. Азовська сталь — надзвичайно твердий матеріал, і ми на власному досвіді відчули його міць. Мужність та силу важливо було відобразити і в дизайні — витриманому та лаконічному, але з промовистим гравіюванням, яке буде значиме кожному — тому обрали український тризуб.
Що стосується паракорду, то він був обраний не випадково, адже саме таким шнурком користуються наші військові. Він витримує до 250 кілограмів і ще більше акцентує ідею сили в браслеті».
Людмила каже, що цілеспрямовано мінімально обробляли сталь та не покривали її — все для того, аби зберегти її початкову структуру, характер. Шліфовка та гравіювання — це кропітка, індивідуальна робота ювелірів над кожною деталлю, адже кожен процес вони виконують власноруч.
Зазначається, що кожен браслет створений із 5 грамів сталі, виробленої на прокатному стані 3600 комбінату «Азовсталь». Саме з такого сплаву у 1981 році була виготовлена шахта для запуску космічного корабля, у 2012-му – новий саркофаг для Чорнобильської атомної електростанції. У 2022 році листопрокатний цех, у якому багато років працював стан 3600, став одним із місць, де героїчно тримали оборону захисники й захисниці Маріуполя.
Цитата:
«Остання довоєнна партія з «Азовсталі» допомагатиме захисникам України. Вірю, що одного дня ми повернемося в Маріуполь і відбудуємо легендарний комбінат»
– сказав генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков.Де замовити прикрасу? Яка її ціна?Браслет можна передзамовити онлайн на сайті
United24, або придбати в усіх
крамницях SOVA в Україні. Вартість одного браслета - 1,5 тис. грн. До слова, всім, хто замовив браслети на сайті, їх доставлять Новою поштою в межах України безоплатно.
Початок продажу почався 6 жовтня, попри те, що замовити браслет на сайті було досить важко, адже через неймовірний попит українців він працював трішки некоректно, всі 10 тис. браслетів продали у перший же день лише за декілька годин і вже 7 жовтня відкрили передзамовлення на додаткову партію з 20 тис. браслетів! 100% прибутку від їх продажу перекажуть через платформу UNITED24 на проєкт «Армія дронів» - закупівлю потужних безпілотників, щоб посилити українських захисників на фронті.
Цитата:
«В магазинах SOVA люди вишукувалися у черги, аби купити браслет, телефонували нам, щоб забронювали. Наш інтернет-магазин на собі відчув високу активність — ми отримали тисячі повідомлень на пошту, в соціальних мережах та коментарях. Браслети купували як для себе, так і для друзів. Люди розповідали, що повезуть частинку легенди знайомим за кордон. Захисники купували браслети для своїх побратимів. Особливо вразила історія двох батьків: вони купували браслет для сина, який боронить зараз Україну на сході. До нашого магазину в Чернівцях телефонували клієнти з тимчасово окупованого Херсону. Люди без Інтернету, але дізналися про проєкт з телебачення. Попросили придбати браслети та привезти вже до вільного Херсону. І таких щемливих історій десятки».
Коли буде нова партія браслетівЗ 17-метрового напису «Вірю в ЗСУ», що встановили днями біля скульптури Батьківщини-Матері, створять нові унікальні браслети з металу «Азовсталі» для продажу. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Напис знаходитиметься на локації до 1 листопада. Потім з нього зроблять нову партію браслетів», — уточнив він.
Що таке United24?Це фандрейзингова платформа для збору пожертв на підтримку України. Усі охочі з будь-якої країни можуть пожертвувати гроші та отримати звіт щодо зібраних коштів. Гроші надходять на офіційні рахунки НБУ, прив’язані до міністерств. Пожертвувати можна на один із трьох напрямів: армію та розмінування, гуманітарну й медичну допомогу або відбудову України.
Нацбанк звітує про збір раз на день, а міністерства звітують про розподіл та використання грошей раз на тиждень. Станом на 6 жовтня через цю платформу пожертвували 196,3 мільйона доларів. З них уже витратили 168,4 мільйона.
Амбасадорами платформи вже стали футболіст Андрій Шевченко, тенісистка Еліна Світоліна, сценарист Лієв Шрайбер, співачка Барбра Стрейзанд та гурт Imagine Dragons.